Liefs (groene thee)

1,808,55

Beschrijving

Deze groene thee ‘Liefs’ is een lichte, zomerse groene thee. Door de combinatie van o.a. aardbei, sinaasappel en rozen, ruikt hij heerlijk zoet. Echt een thee die bij de tekst ‘Liefs’ past. De smaak is wat minder zoet dan de geur, maar heerlijk zacht. Ik geef altijd het advies je watertemperatuur naar ongeveer 70 graden terug te brengen bij groene thee. Bij deze thee zou ik dat ook zeker adviseren. Je geniet dan wat mij betreft het best van de zacht, zoetige smaak.

Ingrediënten:
Groene thee China Sencha, rozenblaadjes, kamille, natuurlijk aroma, aardbei, sinaasappelschijfjes, roze rozenknoppen, goudsbloem, blauwe korenbloem, natuurlijk sinaasappelaroma.

Zetadvies:
12 gram
1 liter zacht water
70 graden
2 min

Watertemperatuur:
De temperatuur van het water is belangrijk bij thee. Voor groene thee laat je je water afkoelen naar ongeveer 70 graden, omdat je de bitterstoffen uit het theeblad niet direct in je glas wil laten komen. Dit kan je meten met een thermometer of je laat gekookt water afkoelen. In een gesloten waterkoker zal het ca. 10 minuten duren voordat 250 ml kokend water is terug gekoeld. Giet je 250 ml gekookt water in een koud glas, dan is je watertemperatuur na ca. 5 à 5,5 minuut 70 graden. Duurt dit wachten je te lang? Giet dan een beetje koud water in je glas erbij voordat je de thee aan je water toevoegt. Voor nog meer temperaturen kijk je bij de FAQ’s.

Wil je meer weten over wat de temperatuur van water voor je thee doet? Of ben je benieuwd naar wat de invloed van het soort water of de trektijd van thee op de smaak van thee heeft? Kijk dan eens of de workshop ‘de wereld van thee’ iets voor jou is. Ik vertel dan ook over de verschillende theeklassen, over de geschiedenis van thee en je gaat zelf aan de slag met thee zetten op verschillende manieren.

Accessoires en cadeau-tip:
Het voordeel van losse thee is, dat je water meerdere keren kunt opgieten. Gebruik voor je theebladeren een ruime theezeef of de teamaker, zodat ze de ruimte hebben om open te vouwen.
Natuurlijk leent deze ‘Liefs’ thee er bij uitstek voor om aan iemand cadeau te geven, persoonlijk of per post. Denk aan deze thee in een glazen tube, verpakt in een mooi cadeau-doosje of samen met een lief kaartje erbij. Wil je een cadeaupakketje op maat? Neem dan gerust contact op.

Gezondheid:
Volgens het Voedingscentrum helpt het drinken van (3 koppen) groene thee per dag de bloeddruk te verlagen en de kans op een beroerte te verkleinen. Daarnaast zouden flavonoïden die in thee zitten (antioxidanten), positieve gezondheidseffecten kunnen hebben. Antioxidanten zijn in staat om vrije radicalen (schadelijke deeltjes die cellen van organismen aantasten) te neutraliseren. Echter, het bewijs dat deze flavonoïden goede effecten op de gezondheid hebben, is (nog) onvoldoende. Kies dus vooral deze groene thee omdat je het lekker vindt en geniet ervan.

Allergenen:
Dit product wordt verpakt en bewaard in een ruimte waar ook producten met noten en melkaroma worden verpakt. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen is het mogelijk dat dit product sporen van deze allergenen bevat.